Overzicht brancheorganisaties e.a.

Bouwend Nederland

Bouwend Nederland, de vereniging van bouw- en infrabedrijven, is met ongeveer 5000 aangesloten bouwbedrijven de grootste ondernemersorganisatie in de bouw. De totale bouwsector is in Nederland goed voor 6% van het bruto binnenlands product en voor een productie van 60 miljard euro (prijsniveau 2008). De sector biedt werk aan ruim 500.000 mensen.
Leden: 5000
www.bouwendnederland.nl


Betonvereniging
De Betonvereniging, in 1927 door overheid en bedrijfsleven gezamenlijk opgericht, is het platform voor personen en organisaties, die kennis over het materiaal beton met elkaar willen delen. Zij vormt, door de samenstelling van haar leden, een kennisinfrastructuur voor het opdoen van kennis, het gemeenschappelijk onderkennen van kennisvragen en het bevorderen van het ontwikkelen van nieuwe kennis over beton. Door haar activiteiten ondersteunt de Betonvereniging haar leden met kennis die zij bij hun dagelijkse beroepsuitoefening nodig hebben.
Leden: 2682
www.betonvereniging.nl


BGA-Nederland
De BGA Groep is een 100% dochteronderneming van de Aannemersfederatie Nederland. Deze Aannemersfederatie behartigt de belangen van de MKB bedrijven in de bouw en infra, alsook die van de gespecialiseerde aanneming (GA). In de markt moeten deze bedrijven zich onderscheiden op het gebied van kennis, kunde en kwaliteit.
www.bga-nederland.nl


BNA Bond van Nederlandse Architecten
De BNA, voluit de Koninklijke Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst Bond van Nederlandse Architecten BNA, is de enige algemene Nederlandse beroepsvereniging van architecten. Doel van de BNA is het stimuleren van de ontwikkeling van de bouwkunst en het bevorderen van de beroepsuitoefening van de leden.
Leden: 3000
www.bna.nl


Bouwen met Staal
De stichting Bouwen met Staal is de landelijke organisatie voor het gebruik van staal in de bouw. De stichting wil alle partijen in de bouw - van opdrachtgevers tot en met toeleveranciers - ondersteunen bij het toepassen van staal. De activiteiten zijn zo veel mogelijk toegesneden op staaltoepassingen in de industriebouw, utiliteitsbouw, woningbouw en infrastructuur.
Leden: 2500
www.bouwenmetstaal.nl


CNV Vakmensen
CNV Vakmensen behartigt de belangen van werkenden en niet-werkenden op het gebied van arbeid en inkomen. Dat doen we vanuit een christelijk sociale gedachte, primair voor onze leden.
Rechtvaardig, duurzaam, verantwoordelijk en solidair, dat zijn onze kernwaarden. Wij komen op voor iedereen, ongeacht geloofsovertuiging, geslacht of nationaliteit. Met een open, deskundige en persoonlijk betrokken stijl, zoeken wij samen met onze leden naar mogelijkheden, kansen en oplossing
Leden: 135.000 leden
www.cnvvakmensen.nl


De Aannemersfederatie
Aannemersfederatie Nederland Bouw en Infra is een landelijke koepel van brancheorganisaties die samen ruim 1.800 bedrijven vertegenwoordigen, met een totale omzet van 3,6 miljard euro en een arbeidsvolume van 40.000 werkzame personen. Momenteel zijn er zestien ondernemersorganisaties aangesloten.
Leden: 1800
www.aannemersfederatie.nl


FNV Bouw
FNV Bouw is onderdeel van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV). De FNV is verreweg de grootste en sterkste vakcentrale van Nederland. Van de ruim 1,9 miljoen Nederlanders die lid zijn van een vakvereniging zijn er 1,2 miljoen lid van FNV.
In 2005 vierde FNV het honderdjarig bestaan.
www.fnvbouw.nl


Fosag
FOSAG heet voluit de Koninklijke Vereniging Federatie van Ondernemers in het Schilders-, Afwerkings- en Glaszetbedrijf. Bij het 100-jarig bestaan is het predikaat Koninklijk aan de vereniging FOSAG toegekend, die intussen al meer dan 125 jaar bestaat. Tegenwoordig staat FOSAG voor Ondernemersvereniging schilders-, onderhouds-, metaalconserverings- en glasbranche. Als ondernemersvereniging vertegenwoordigt FOSAG 80% van de branche, gerekend naar het totale omzetvolume van de lidbedrijven en is landelijk actief via sectorverenigingen, regionale- en plaatselijke afdelingen.
www.fosag.nl


Fundeon
Fundeon is het Kenniscentrum Beroepsonderwijs voor de bouw, infra en gespecialiseerde aannemerij. Fundeon vormt daardoor de schakel tussen het onderwijs en het bedrijfsleven.
Naast de wettelijke taken die zij heeft vanuit de Wet Educatie en Beroepsonderwijs (WEB), voert Fundeon in opdracht van werkgevers- en werknemersorganisaties diverse taken en diensten uit om de bedrijfstak te versterken. Fundeon adviseert bedrijven en werknemers in de bouw, infra en gespecialiseerde aannemerij op het gebied van scholing en loopbaanbeleid, stemt het beroepsonderwijs af op de wensen van de bedrijfstak en promoot het werken en leren in de bouw, infra en gespecialiseerde aannemerij.
www.fundeon.nl


KIVI NIRIA
Voor een (aanstaande) ingenieur is een technisch netwerk belangrijk. Vakkennis bijhouden, expertise verder ontwikkelen en goed op de hoogte blijven door contacten met andere ingenieurs.
Een levend netwerk dus. 25.000 ingenieurs hebben inmiddels de waarde van zo’n levend netwerk ontdekt en zijn lid geworden van KIVI NIRIA. Want door direct contact te kunnen leggen met andere leden verschaft u zich automatisch toegang tot allerlei verschillende bedrijfstakken (van aerospace tot waterbeheer) en diverse functieniveaus (van CEO tot wetenschapper).
Leden: 25.000
www.kiviniria.nl


Ministerie van Economische Zaken
In een open wereldeconomie realiseert EZ de condities voor een welvarend, duurzaam en ondernemend Nederland. Daarom zorgt EZ ervoor dat bedrijven ook tijdens de economische crisis ruimte krijgen om te ondernemen en te vernieuwen; consumenten sterker staan en hun recht kunnen laten gelden; onze energie schoon en zeker is en onze telecommunicatie veilig en betrouwbaar.
www.rijksoverheid.nl/ministeries/ez


Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
SZW werkt aan een sociaal en economisch krachtig Nederland in Europa, met werk en bestaanszekerheid voor iedereen. Het gaat om de combinatie van sociaal én economisch. Het werken aan een sociaal Nederland, aan sociale samenhang. Werk is hierbij van groot belang. Werk draagt bij aan zelfrespect en ontplooiing, en is één van de beste wegen naar integratie van mensen in de samenleving. Een sterke economie zorgt voor voldoende banen. Tegelijkertijd is betaald werk nodig voor de economische houdbaarheid van het sociale systeem. De kwaliteit van de arbeidsmarkt is bepalend voor de kwaliteit van de economie en andersom.
www.szw.nl


MKB Bouw
MKB Bouw is een ondernemersorganisatie voor MKB ondernemers in de bouwnijverheid. De vereniging maakt zich sterk voor de belangen van MKB ondernemers in de bouw.
De MKB-ondernemer die actief is in de bouwbranche is de spil in zijn bedrijf. Meestal werkt hij zelf mee en daardoor blijft er weinig tijd over om zich te verdiepen in allerlei onderwerpen die voor zijn bedrijf wel degelijk van belang zijn. MKB Bouw kan de ondernemer hierbij behulpzaam zijn.
www.mkbbouw.nl


NLingenieurs
NL Ingenieurs is de Nederlandse branchevereniging van advies-, management- en ingenieursbureaus. NLingenieurs werd in 1917 opgericht onder de naam ONRI. Sinds 2009 is ONRI verder gegaan onder de naam NLingenieurs. De leden van NLingenieurs zijn private bedrijven die ingenieursdiensten leveren, opereren op basis van vrije concurrentie en voldoen aan de kwaliteitseisen van de vereniging.
www.nlingenieurs.nl


Stichting Bouwresearch
SBR is al 50 jaar betrokken bij ontwikkelingen in de bouw. Met behulp van producten als de SBR-Referentiedetails en merken zoals BouwLokalen en BouwBeter, hebben we een sterke positie verworven in de wereld van de bouwkennis.
SBR is hét kennisplatform voor de bouw, want we brengen partijen bij elkaar en helpen hen bij het creëren, overdragen én implementeren van bouwkennis. Zo zorgen wij er voor dat ondernemingen in de bouw en vastgoed hun doelen bereiken: achter veel doelen schuilen immers kennisvragen.
www.sbr.nl


Uneto-VNI
Uneto-VNI is de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de technische detailhandel. UNETO-VNI vertegenwoordigt 90% van de omzet van de installatiebranche en biedt werkgelegenheid aan 130.000 personen. De installatiebedrijven zijn actief binnen de woningbouw, utiliteit, industrie en infra op de gebieden ontwerp, advies, installatie en beheer. Van deze bedrijven zijn er circa 5.300 aangesloten bij UNETO-VNI en deze nemen 90% van de omzet van de installatiebranche voor hun rekening.
Leden: 5300
www.uneto-vni.nl


VSB
De doelstelling van de VSB is het verbeteren van de algehele maatschappelijke erkenning van het vakgebied “Werken op hoogte”. Daarbij vervult de VSB een objectieve, gezaghebbende positie met betrekking tot de steigerbouw, het werken met arbeidsmiddelen ten behoeve van het werken op hoogte, betonbekistingen en ondersteuningen.
www.vsb-online.nl